11 april 2025

Cspe’s vmbo van start

Cspe’s vmbo van start

Vanaf 1 april 2025 mogen de scholen starten met de centraal schriftelijke en praktische examens (cspe’s) voor de beroepsgerichte profielvakken in vmbo bb, kb en gl. Ook de flexibele, digitale centrale examens algemene vakken vmbo bb en kb kunnen vanaf 1 april 2025 worden afgenomen. De scholen bepalen in de periode tot 18 juli 2025 zelf de afnamemomenten. Graag vragen we je aandacht voor een aantal zaken.

Met betrekking tot de examens nog even aandacht voor:

  • Pilot Besloten en beveiligd forum (bbf) voor docenten profielvak groen

Het College voor Toetsen en Examens (CvTE) vindt docentenbetrokkenheid belangrijk en wil daarom docenten de gelegenheid geven om met elkaar in gesprek te gaan over de voorbereiding en afname van het cspe. Daarbij speelt het Besloten en beveiligd forum (bbf) een belangrijke rol. Dit jaar is het discussie-bbf ook beschikbaar als pilot voor docenten die betrokken zijn bij de voorbereiding en de afname van het cspe voor het profielvak groen.

Meer info vind je in dit eerdere bericht.

  • Presentatie van Cito over cspe groen bij het Examenfestival

Tijdens de 10e editie van het examenfestival op 10 maart 2025 zijn de vmbo groen docenten door Cito geïnformeerd over het cspe groen en konden er vragen worden gesteld en ideeën uitgewisseld. De presentatie van deze cspe- groen-voorlichting is via deze link te downloaden.

  • De cspe-enquête van SPV

Ook dit jaar horen Cito en CvTE weer graag jouw mening over de cspe’s. De bekende cspe-enquête van SPV staat open van 1 april tot 11 mei 2025. Daarna worden de resultaten van de enquête gebruikt voor het bepalen van de N-term en het eventueel aanpassen van komende cspe’s.

Via dit bericht kan je naar de enquête.


Meer nieuws